Sport v Hodoníně

Pokud jste sportovními fanoušky, můžete v Hodoníně navštívit různé sportovní akce.

Sportem číslo jedna v našem městě je hokej
- na místním zimním stadionu můžete sledovat v akci borce z Hodonínského klubu SHK, kteří hrají druhou ligu (skupinu střed). Hokej zde má dlouhou tradici, jež sahá až do poloviny 60.let, mimo období 1995 – 2001, kdy se proměnil zimní stadion na vietnamskou tržnici. V roce 2001 byla obnovena činnost klubu a začala rekonstrukce zimního stadionu, který mimo hokejistů slouží i krasobruslařům z oddílu Kraso Hodonín.

Dalším sportem, který si zaslouží pozornost je stolní tenis
- místní klub SKST Hodonín táhnou především ženy, které patří v Česku mezi nejlepší. Od sezony 1992/1993 hrají extraligu a již sedmkrát tuto nejvyšší soutěž opanovaly (naposled v sezoně 2010/2011), mimo jiné hrají i Superligu, která je v Evropě velice prestižní soutěží. Všechny tyto soutěže se odehrávají ve sportovní hale na Lipové aleji, která vznikala v letech 2002-2005.


Za zmínku jistě stojí i další sporty, které nejsou v našem městě tak populární, ovšem zaslouží si také pozornost:

Veslařský klub
- založen roku 1907, získal již několik desítek domácích titulů i medaile z mezinárodních soutěží, nejcennější je zlato z juniorského MS v roce 2002.

FK Hodonín
- fotbalový klub. V Hodoníně působí krátce, ovšem nabízí kvalitní podívanou v nejvyšších žákovských a dorosteneckých soutěžích. Muži hrají divizi.

HK Hodonín
- házenkářský klub. Hrají 2. ligu dorostu.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku