O městě

Město Hodonín se nachází na Jižní Moravě, v oblasti zvané Slovácko a v blízkosti hranic se Slovenskem a Rakouskem.


Hosté, kteří jsou ubytování v hotelu Krystal, mohou plánovat výlety nejenom do okolí města Hodonína.

V Hodoníně doporučujeme navštívit zoologickou zahradu, muzeum našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka, Galerii výtvarného umění nebo Muzeum naftového dobývání a geologie. Plavbu po řece Moravě si na lodi můžete zpříjemnit pohárkem dobrého vína z Jižní Moravy nebo jen tak si užívat projížďky.

Všichni hosté jsou v našem hotelu vítáni a dokonce pro cyklisty máme zázemí v podobě úschovny kol (zdarma). Pro milovníky přírody doporučujeme navštívit Lednicko-valtický areál, který je součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Historii Vám přiblíží zámek v Miloticích nebo skanzen ve Strážnici – Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy. Spojení historie, kultury a přírody nabízí Slovanské hradiště v Mikulčicích, kde uvidíte archeologické nálezy z období 9. století.

Hodonín je lázeňským městem se zaměřením na léčbu převážně nemocí pohybového aparátu a nemocí oběhového systému. Pro vynikající odpočinek doporučejeme navštívit unikátní denní lázně tzv. Bliss Day Spa, kde si hezky odpočinete - rehabilitační bazén, dva whrilpooly, čtyři sauny, vyhřívaná lavice s Kneippovou léčbou a odpočívárna
Hodonín pohledem z výšky? Tato možnost se Vám naskytne při návštěvě krásné secesní budovy radnice, a to přímo z její věže, kde Vás průvodce seznámí nejenom s historií, ale i dalšími zajímavostmi našeho krásného města.

 

 

Víkendová zastávka v Hodoníně

Nevíte kam o víkendu? Třeba vás naše nabídka spojená s návštěvou Hodonína přesvědčí o tom, že je možné zde trávit dovolenou mnoha různými způsoby. Odpočívejte, relaxujte nebo zvolte některou z mnoha variant aktivně-odpočinkových aktivit. Těšíme se na vás v Hodoníně.

 

VÍKENDOVÁ ZASTÁVKA V HODONÍNĚ


Ještě nemáte plány na víkend? Přijeďte k nám do Hodonína! Můžete u nás jen tak relaxovat, ale i aktivně odpočívat. Okouzlí vás moravské slunce, krásná příroda. Poznáte kousek historie i současnosti a o kulturu, tak o tu tady není nikdy nouze! Zde nabízíme pár tipů pro váš víkendový pobyt v Hodoníně:

Slunečné páteční odpoledne vybízí ke krátké procházce. Z centra města, podél slepého ramene řeky Moravy přijdete až k Přístavišti "U Jezu". Jedná se o skvělé místo pro piknik i čas strávený v přírodě s možností plavby lodí po řece Moravě. Nejen páteční večery patří v Hodoníně kultuře. V rámci Hodonínského kulturního léta je po dobu hlavní turistické sezóny připraven bohatý kulturní program přímo v centrum města Hodonína.

Sobotní den začněte vynikající snídaní nebo brunchem na venkovní zahrádce v jednom z podniků gastromapy Lukáše Hejlíka - v kavárně Thomas Johann Kafé Odtud je to jen pár kroků na Masarykovo náměstí, kde nelze od dubna do listopadu přehlédnout zpívající fontánu symbolizující svým tvarem a provedením proslulé meandry řeky Moravy. Bystrému oku turisty neujdou historicky významná data lemující podlahu náměstí, která stručně vypráví o historických meznících města. Náměstí dominují dvě významné stavby, a to secesní hodonínská radnice a kostel sv. Vavřince. Má-li turista zájem o unikátní pohled na městské centrum i blízké okolí musí navštívit vyhlídku z radniční věže. Vstupenku i něco na památku lze zakoupit v Regionálním centru nacházejícím se přímo na náměstí.


To, že je Hodonín spojován s významnými osobnostmi o tom žádná. Největším velikánem a rodákem spojovaným s městem je bezpochyby T.G.Masaryk, první československý prezident. Jemu je věnována trvalá expozice v Masarykově muzeu, která se nachází kousek od náměstí. Milovníci a znalci historie, kteří si o Hodoníně něco předem přečetli, určitě vědí, že se v Hodoníně kdysi nacházel hrad. Z toho nám bohužel mnoho nezbylo, ale pokud se turista vydá z Masarykova muzea směrem ke slovenským hranicím může před areálem bývalých tabákových závodů spatřit alespoň jeho zachovanou vstupní bránu s pamětní deskou.

A nyní rychle zpátky do centra. Vydejte se na procházku rozkvetlým městem. Začněte u Masarykova muzea a podél levandulových záhonů a záhonů růží pokračujte po Národní třídě. Nedívejte se pouze pod nohy, ale kochejte se architektonickým zpracováním historických budov, které se nacházejí v blízkosti náměstí.  Na oběd se můžete zastavit v Měšťanské ulici ve známé Westy Restaurant, která se specializuje na přípravu jídel z alpské kuchyně a kterou svým pořadem „ANO, ŠEFÉ!“ proslavil významný český šefkuchař Zdeněk Polreich. 

K poobědové kávičce nezapomeňte objednat i vynikající dortík, který vám nabídne milá a usměvavá obsluha v útulné kavárně Fabrica de Café, situované na hlavní světelné křižovatce. Zdejší káva vám zachutná natolik, že si její čerstvě vypražený balíček zakoupíte i domů. Po národní třídě se dále dostáváte do horní části města. Pro další informace a typy na zajímavé akce v Hodoníně i blízkém okolí se můžete zastavit v Turistickém informačním centru. Na náměstí 17. listopadu, žádný turista nepřehlédne pomník T.G.Masaryka, který sám o sobě může vyprávět svůj vlastní příběh. V minulosti byl několikrát svržen a opět na tomto místě postaven. Malovaná budova přes hlavní cestu je Galerie výtvarného umění. Zde můžete obdivovat umělecká díla významných rodáků z okolí i soudobých výtvarníků. Turista se nyní nachází v blízkosti vlakového nádraží. Projde-li malovaným vlakovým podchodem je to už jen pár kroků do dalšího turistického cíle - Muzea naftového dobývání a geologie, které je jediné svého druhu v České republice. Turista se zde seznámí s historií naftového dobývání a těžbou ropy na Slovácku. K prohlédnutí je zde i technika používaná k dobývání a zpracování černého tekutého zlata, a to včetně modelů vrtných věží a souprav. Každý návštěvník města si po takové dlouhé procházce zaslouží pořádný odpočinek a relaxaci nebo pořádný dlabanec k večeři. A kde takových služeb využít? I tady máme své typy. S jedinečnou nabídkou hamburgerů vás v Hodoníně, v Tyršově ulici přivítají ve Fresh Burger Bistro, které naleznete jak v gastromapě Lukáše Hejlíka, tak i v klasické mapě turistické, a to hned vedle zimního stadionu.

Nedělní den a víkend strávený v Hodoníně zakončete zaslouženým odpočinkem a hýčkáním se v Bliss Day Spa, které jsou součástí Lázní Hodonín. Alternativou může být také příjemná procházka v přírodě s návštěvou naší útulné ZOO Hodonín s bezmála dvěma sty druhy zvířat a živočichů a jejíž velkou chloubou jsou beze sporu jihoafričtí lvi vzácné bílé barvy a tygři assurijští.

 

Po dobu Vašeho pobytu se o Vás postaráme, abyste v našem hotelu Krystal byli jako doma.
Vytisknout stránku Vytisknout stránku